O MNĚ

Jak se z koníčku stala vášeň aneb...

nemusí bejt velký stačí když jsou tlustý a dlouhý 

Rybařina se stala mojí životní cestou. Poprvé jsem se setkal s rybařinou na Lipně někdy v roce 1970, ještě jako malý kluk. Večer jsem chodil po pláži a poslouchal rybářská vyprávění. Trávil jsem prázdniny u rybníků v Jižních Čechách a jako kluci jsme na nich pytlačili se sartunem 0,35 a splávkem vyrobeného z korkového špuntu.

Následovaly prázdniny se sousedem, kdy jsme chodili na Dašák chytat karasy, tedy rybičky tak do 10 cm rybičky na těsto. Když mi bylo zhruba 10 let přišel můj spolužák Marek s tím, jestli si neuděláme na rybaření papíry. Tím to všechno začalo. Následovaly závody v plavané, liga, Mistrovství republiky atd.

Po nějaké době jsem propadl vláčce, hlavně dravci a následovala povinná vojna. Po voljně se mi splnilo jet rybařit na moře a do Norska. To mně neskutečně uchvátilo a řadu let jsem tam jezdil pravidelně. V roce 1993 přišla boilies euforie, která mě po 5 letech pustila a přešel jsem zase na dravce.

V roce 2002 kdy se při povodni valila voda Karlínem jsem už věděl, že se z Prahy odstěhuji někam k vodě. Volba padla na Labe u Kolína. Naskytla se příležitost a tak jsem koupil nemovitost u vody. Moje novodobá rybařina je ve znamení lodě, přístaviště, nočních plaveb a natáčení videí o rybaření na internet, která se neuvěřitelně chytla.

Dnes pro mě rybařina představuje styl života, vášeň, relax, dobrodružství a odreagování od ,,dnešního" stylu života. Ulovení a přelstění ryby je něco, co mně nepřestane nikdy vzrušovat. Veškeré fauny a flory u vody si vážím a aktivně ji chráním, to však neznamená že líbám ryby. Ty samozřejmě někdy zabiju a s radostí sním.

Na četná přání mých klientů jsem vytvořil tyto stránky, abych jim mohl přiblížit rybařinu jako takovou, výrobu nástrah a přehled služeb, které zajišťuji. Nikdy jsem to neplánoval, ale proč ne, je to pro mě velká realizace plánů.

Tak hurá na ryby, nemusí bejt velký, stačí když budou tlustý a dlouhý!

Petrův Zdar, váš Bohouš Kuna